Nowy rok szkolny w Punkcie
Konsultacyjno - Terapeutycznym
Polskiego Towarzystwa ADHD - 2006/2007
Polskie Towarzystwo ADHD ponownie zaprasza do swojego Punktu Konsultacyjno-Terapeutycznego. W nowym sezonie Towarzystwo oferuje regularne spotkania grup wsparcia dla rodziców dzieci z ADHD wraz z warsztatami oraz grupy terapeutyczne dla dzieci nadpobudliwych (klasy I-III oraz IV-VI). Nowością jest pierwsza w Małopolsce grupa terapeutyczna dla dorosłych z ADHD.
więcej >>
ADHD - Świat to za mało!
konferencja prasowa


27 marca 2006 r. Polskie Towarzystwo ADHD zorganizowało konferencję prasową, inicjującą kampanię społeczną "ADHD - Świat to za mało!"


więcej >>
Zakończenie programu w III Dzielnicy Miasta Krakowa
W 2006 roku, na zlecenie Dzielnicy III Miasta Krakowa, Polskie Towarzystwo ADHD przeprowadziło kompleksowy program profilaktyczno-terapeutyczny z zakresu nadpobudliwości psychoruchowej dla mieszkańców III Dzielnicy.
więcej >>
Szkolenie dla lekarzy POZ
9 grudnia 2006 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się szkolenie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, dotyczące wczesnego rozpoznawania symptomów ADHD. Szkolenie zorganizowało Polskie Towarzystwo ADHD we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Wzięło w nim udział niemal 60 lekarzy, nie tylko z Krakowa, ale z innych, często odległych małopolskich miejscowości.
więcej >>
Zakończenie programu pilotażowego "Model opieki nad dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD)"
Polskie Towarzystwo ADHD, wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Centrum CBT, przeprowadziło pilotażowy program "Model opieki nad dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD)". W ramach pilotażowych działań od 18.11.2006 r. do 16.12.2006 r. Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Centrum CBT przeprowadziła siedem seminariów szkoleniowych rad pedagogicznych w 5 szkołach (w 4 miastach z 4 różnych województw).
więcej >>
IV Krakowska Konferencja z cyklu "Nauczyciele - Nauczycielom"
W dniu 05 III 2007 r. w auli Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Podchorążych 2 w Krakowie odbędzie się IV Krakowska Konferencja z cyklu "Nauczyciele - Nauczycielom".


więcej >>
Konferencja w Nowym Sączu
1 grudnia 2006 r. w Nowym Sączu w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna konferencja w ramach kampanii społecznej "ADHD - Świat to za mało!". Zorganizowało ją Polskie Towarzystwo ADHD oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu.


więcej >>
Pierwszy Kongres Instytucji Działających na Rzecz Dzieci z ADHD - wnioski
W dniu 18 września 2006 r. na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbył się I KONGRES INSTYTUCJI DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ DZIECI Z ADHD.więcej >>
Patronat PT ADHD
Polskie Towarzystwo ADHD poleca znakomitą książkę Stanisława Bobuli "ADHD dar specyficzny". Książka ta, napisana żywym, przystępnym językiem, to znakomity materiał poznawczy, napisany przez praktyka. Szczególnie przydatna może być dla nauczycieli pracujących z nadpobudliwymi dziećmi.
więcej >>
Patronat PT ADHD
"ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Przewodnik dla rodziców i wychowawców" autorstwa polskich specjalistów: Artura Kołakowskiego, Tomasza Wolańczyka, Agnieszki Pisuli, Magdaleny Skotnickiej, Anity Bryńskiej. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2006 r.


więcej >>
Patronat PT ADHD
"Seminarium ADHD - nadpobudliwość psychoruchowa. Dzieci wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego"
Więcej informacji na: www.adhd.kkgroup.pl
Bezpłatne warsztaty nt. ADHD, Warszawa - Patronat PT ADHD
Fundacja "Flower of Life" zaprasza nauczycieli, pedagogów i psychologów do udziału w projekcie "Akademia Twórczych Inspiracji w pokonywaniu barier edukacyjnych dzieci z dysleksją, ADHD i problemami emocjonalnymi" organizowanym przez Fundację we współpracy z Urzędem Marszałkowskim woj. Mazowieckiego.
więcej >>
Konferencja "ADHD: więcej wiesz - więcej możesz"
30 września w Darłowie, w Zespole Szkół Morskich, odbyła się konferencja "ADHD: więcej wiesz - więcej możesz", zorganizowana w ramach kampanii społecznej "ADHD - świat to za mało!". Patronat honzvvvzvvorowy nad przedsięwzięciem dzierżyli: Minister Edukacji Narodowej Roman Giertych, Minister Zdrowia prof. Zbigniew Religa, Krajowy Konsultant ds. Psychiatrii Dzieci i Młodzieży prof. Irena Namysłowska.
więcej >>
Impreza plenerowa Polskiego Towarzystwa ADHD - DSS
11 czerwca 2006 r., w ramach Dni Solidarności Społecznej z ADHD zorganizowaliśmy imprezę plenerową na terenie dawnego lotniska, a obecnie Muzeum Lotnictwa, w krakowskich Czyżynach. Uczestniczyliśmy jednocześnie w Dniach Dzielnicy XIV - gospodarza tego terenu.

więcej >>
Patronat PT ADHD
PT ADHD poleca przewodnik dla rodziców i nauczycieli dzieci nadpobudliwych psychoruchowo "Oswoić ADHD"


więcej >>

- kup teraz -
Konferencje "Diagnoza Zespołu Nadpobudliwości Psychoruchowej (ADHD)"
Polskie Towarzystwo ADHD, na zaproszenie organizatorów, uczestniczyło w Konferencjach "Diagnoza Zespołu Nadpobudliwości Psychoruchowej (ADHD)" 10 kwietnia oraz 14 czerwca 2006 r.


więcej >>
Konferencja "Psychiatria wieku rozwojowego w Polsce: identyfikacja zagrożeń, ocena ich nasilenia i znajdowanie rozwiązań"
Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa ADHD wzięli udział, na zaproszenie Sekcji Naukowej Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pod przewodnictwem dra Mirosława Dąbkowskiego, w połączonej konferencji Union of European Medical Specialists, Child and Adolescent Psychiatrists Section (UEMS CAP) oraz konferencji ekspertów (kierowników Klinik i ordynatorów) psychiatrii dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w Toruniu w dniach 9 - 10 czerwca 2006 r.
więcej >>
Polskie Towarzystwo ADHD wspomogło konkurs fotograficzny "Oblicza Integracji"
Miesięcznik "Bliżej Przedszkola" zorganizował konkurs fotograficzny "Oblicza Integracji". Polskie Towarzystwo ADHD było jednym ze sponsorów nagród w tym konkursie
Przedmiotem konkursu był fotoreportaż składający się ze zdjęć przedstawiających codzienne sytuacje dzieci w grupach integracyjnych przedszkoli lub dzieci niepełnosprawne zmagające się z codziennością. Nasz przedstawiciel - Prezes Ilona Lelito zasiadała w jury tego konkursu.
więcej >>
Konferencja
"Dzieci z ADHD - one są wśród nas"
11 lutego 2006 Polskie Towarzystwo ADHD wespół z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Suchej Beskidzkiej zorganizowało konferencję "Dzieci z ADHD - one są wśród nas". Konferencja odbyła się w Sali Rycerskiej Zamku w Suchej Beskidzkiej. To już ósma konferencja zorganizowana przez Polskie Towarzystwo ADHD. Niebawem będą następne.
więcej >>
Parasole Szczęścia
W dniu 8 lutego 2006 r. przedstawiciele Polskiego Towarzystwa ADHD wzięli udział w gali, organizowanej przez miesięcznik "Twoje Dziecko", na której wręczono "Parasole Szczęścia 2005". To przyznawana od 13 lat nagroda, którą redakcja honoruje osoby prowadzące szczególniecenną działalność na rzecz dzieci i ich rodzin. W kategorii "Zdrowie" Parasol Szczęścia otrzymał prof. dr hab. Tomasz Wolańczyk - psychiatra dziecięcy i neurolog, osoba szczególnie zasłużona dla diagnostyki, leczenia i postrzegania społecznego ADHD.
więcej >>
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek