Impreza plenerowa Polskiego Towarzystwa ADHD - DSS
11 czerwca 2006 r., w ramach Dni Solidarności Społecznej z ADHD zorganizowaliśmy imprezę plenerową na terenie dawnego lotniska, a obecnie Muzeum Lotnictwa, w krakowskich Czyżynach. Uczestniczyliśmy jednocześnie w Dniach Dzielnicy XIV - gospodarza tego terenu.
Już z samego rana rozstawiliśmy zielone stoliki, przywiązaliśmy zielone balony i wstążki i przygotowaliśmy różne atrakcje dla najmłodszych.
Jak tylko pojawiły się dzieci, zaraz po otwarciu imprezy, mogły między innymi uczestniczyć w konkursach plastycznych, sprawnościowe, malowaniu twarzy - które cieszyło się dużym i niesłabnącym powodzeniem. Nasi "kolorowi" podopieczni byli widoczni się na terenie całego lotniska, czasami komponując się z maskującymi barwami samolotów, a czasami kontrastując z nimi jaskrawymi barwami.
Zbieraliśmy również podpisy pod Listem Otwartym do Władz Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie poprawy dostępu do wiedzy o ADHD i nowoczesnej terapii oraz refundacji leków oraz sprzedawaliśmy cegiełki na Fundusz na Rzecz Wspierania Diagnostyki i Terapii ADHD w Polsce.
Przy stolikach zainteresowani mogli zapoznać się z Kampanią Społeczną "ADHD - Świat to za mało!", otrzymać materiały o ADHD, ulotki, broszury, czy po prostu porozmawiać. Wiele osób po raz pierwszy usłyszało o nadpobudliwości, ale wiele też mogło uzyskać pomoc i poradę, umówić się do specjalisty, czy na grupę wsparcia.
Wielkiego wsparcia w przeprowadzeniu tak urozmaiconej imprezy udzielili nam niezawodni wolontariusze - harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek