Konferencja w Nowym Sączu
1 grudnia 2006 r. w Nowym Sączu w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna konferencja w ramach kampanii społecznej "ADHD - Świat to za mało!". Zorganizowało ją Polskie Towarzystwo ADHD oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu.
Konferencję tę, której hasło brzmiało "ADHD: więcej wiesz - więcej możesz", patronatami honorowymi objęli Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska oraz Małopolski Kurator Oświaty Józef Rostworowski.
Celem konferencji było przybliżenie nauczycielom i opiekunom dzieci i młodzieży tematyki ADHD oraz metod radzenia sobie z problemami, z jakimi borykają się osoby nim dotknięte. Tylko fachowa diagnoza oraz wprowadzona na czas terapia mogą zapobiec późniejszym kłopotom w domu rodzinnym, szkole i na podwórku. W programie m.in. znalazły się prelekcje:
Ilony Lelito, prezes Polskiego Towarzystwa ADHD - na temat kampanii społecznej "ADHD - Świat to mało!";
Małgorzaty Korycińskiej, psychologa - o orzecznictwie w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz metodach wspomagających terapię ADHD;
Artura Wiśniewskiego, lekarza z Centrum CBT - na temat strategii leczenia ADHD;
Stanisława Bobuli, psychologa - o pracy z dzieckiem nadpobudliwym w jego naturalnym środowisku;
Agnieszki Janiec, pedagoga specjalnego i logopedy - o zachowaniach dzieci z ADHD w przedszkolu;
Anny Przetockiej, pedagoga - na temat zastosowania EEG-Biofeedback w terapii ADHD.
Konferencja zgromadziła duże grono zainteresowanych tą problematyką. Po raz kolejny udowodniła głód wiedzy w środowisku szkolnym i chęć podnoszenia kwalifikacji pośród nauczycieli. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę uda się im w praktyce wykorzystać w szkołach.
Na koniec chcemy gorąco podziękować lokalnym partnerom, osobom, instytucjom i firmom, które pomogły w organizacji tego przedsięwzięcia.
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek