Uroczystość inauguracji działania
Poradni PT ADHD
12 grudnia 2008 r. odbyła się uroczystość symbolicznej inauguracji działania poradni Polskiego Towarzystwa ADHD przy ul. Kazimierza Wielkiego 29 w Krakowie. Co prawda od jakiegoś czasu stopniowo przenosiliśmy zajęcia do nowego lokalu, w miarę oddawania do użytku jego kolejnych pomieszczeń, ale w grudniu z całą pewnością mogliśmy stwierdzić - jesteśmy w nowym miejscu!
więcej >>
Konferencja prasowa"ADHD - świat to za mało!"
24 września 2008 r. w sali konferencyjna PAiIZ w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Polskiego Towarzystwa ADHD, podsumowująca drugi rok kampanii społecznej "ADHD - świat to za mało!". Gościem specjalnym wydarzenia była Natalia Lesz, laureatka tegorocznego festiwalu w Opolu i uczestniczka programu "Taniec z Gwiazdami".

więcej >>
ADHD - świat to za mało!
Koncert na rzecz integracji dzieci z ADHD, Kraków, 4 października 2008 r.
4 października 2008 r. odbył się drugi już koncert na rzecz integracji dzieci z ADHD. W tym roku uświetniły go mega gwiazdy - DODA oraz Natalia Lesz. Imprezę poprowadził Paweł Końjo Konnak.
galeria >>
Wywalczyliśmy refundację!
Po kilkurocznych bojach, wielu spotkaniach z decydentami, ministrami, specjalistami, po akcji pisania listów do Ministerstwa Zdrowia, po niezliczonych artykułach, wywiadach, programach, apelach - możemy wreszcie powiedzieć, że część naszych postulatów została spełniona!
więcej >>
Stanowisko Polskiego Towarzystwa ADHD
w sprawie braku wpisu leków na ADHD na listę leków refundowanch.
Spotkanie europejskich organizacji, zajmujących się ADHD
W Brukseli, w dniach 4 - 6 kwietnia 2008 r., odbyło się kolejne spotkanie europejskich organizacji, które zajmują się problematyką ADHD i pomocą osobom z nadpobudliwością. Służyło ono wymianie doświadczeń, koordynacji działań na europejskim forum, integracji środowiska osób i instytucji, działających na tym polu.
Obecni byli przedstawiciele niemal wszystkich europejskich krajów, Polskę, tak jak w zeszłym roku, reprezentowała Prezes Polskiego Towarzystwa ADHD Ilona Lelito. Dwudniowe spotkanie zaowocowało wspólnymi planami na kolejny rok i wieloma nowymi doświadczeniami.
zobacz galerię zdjęć >>
Polskie Towarzystwo ADHD plenerowo
w 2008 r.
Jak co roku Polskie Towarzystwo ADHD "wyszło w plener", organizując i biorąc udział brało udział w kilku imprezach na świeżym powietrzu. Były to zarówno festyny integracyjne, poświęcone różnym celom, nie tylko samemu ADHD, jak i spotkania promocyjne, służące informacji o naszych działaniach.


więcej >>
Szkolenie dla wolontariuszy "Praca z dzieckiem nadpobudliwym"
24 października 2008 r.
Zapraszamy na zajęcia 24 października 2008 roku o godzinie 10 w siedzibie Polskiego Towarzystwa ADHD w Krakowie przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29.
Szkolenie jest bezpłatne dla osób, które będą pracowały jako wolontariusze.
więcej >>
Warsztaty dla rodziców "Praca z dzieckiem z ADHD w domu"
11 października 2008 r.
Zapraszamy na dziesięciogodzinne zajęcia 11 października 2008 roku (sobota) o godzinie 10 w siedzibie Polskiego Towarzystwa ADHD w Krakowie przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29.
więcej >>
Radio Kraków - 16 lutego 2008 r.
16 lutego 2008 r. w Radio Kraków wyemitowany został materiał o ADHD, który współtworzyliśmy. Wypowiadała się m.in. Ilona Lelito, a także Stanisław Bobula - psycholog. Poruszono kwestię refundacji leków, a także objawów, leczenia, życia ludzi z ADHD. Nagranie rozpoczęła Ilona Lelito, mówiąc o braku refundacji leków na ADHD i działaniach Polskiego Towarzystwa ADHD, zmierzających do przekonania Ministerstwa Zdrowia, aby wprowadzić leki refundowane, wskazane do leczenia nadpobudliwości psychoruchowej.
więcej >>
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek