Polskie Towarzystwo ADHD plenerowo w 2008 r.
Jak co roku Polskie Towarzystwo ADHD "wyszło w plener", organizując i biorąc udział brało udział w kilku imprezach na świeżym powietrzu. Były to zarówno festyny integracyjne, poświęcone różnym celom, nie tylko samemu ADHD, jak i spotkania promocyjne, służące informacji o naszych działaniach.
28 maja obył się w Olkuszu festyn po hasłem "Bezpieczna szkoła". Organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 10, z którą od kilku lat współpracujemy, oraz nasz olkuski oddział. Przy szkole mieści się nasz m. In. punkt konsultacyjny, gdzie spotykamy się z rodzicami i dziećmi mającymi problemy z ADHD oraz potrzebującymi wsparcia.
Podczas festynu zapewniono uczestnikom szereg atrakcji. Imprezom artystycznym, w wykonaniu nie tylko dzieci, towarzyszyły rozgrywki sportowe, pokazy straży pożarnej, policji, służb medycznych oraz liczne konkursy i szereg ciekawych zabaw. Patronem festynu była również Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Odbył się także tradycyjny już mecz policja kontra uczniowie. Wokół szkoły słychać było dużo śmiechu, radości i wiele emocji. Niezapomniane wrażenia uwieńczyła dyskoteka pod gołym niebem. Parkiet pod namiotem zapełnił się błyskawicznie i trudno było zakończyć jakże udaną zabawę.
Po raz trzynasty w Olkuszu odbył się również Rajd Wiosenny. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów olkuskiego powiatu. Metą i gospodarzem tegorocznego rajdu była również Szkła Podstawowa Nr 10. Polskie Towarzystwo ADHD miało tam swoje stoisko, gdzie służyliśmy swoją wiedzą, rozdawaliśmy ulotki i materiały dotyczące ADHD. Staramy się wykorzystywać każdą okazję by propagować wiedzę o ADHD i docierać ze swoją ofertą do nauczycieli i rodziców. Była to znakomita okazja i skorzystaliśmy z zaproszenia.
15 czerwca współorganizowaliśmy Święto Dzielnicy Czyżyny w Krakowie. Jak co roku, to znakomita okazja do miłego spędzenia czasu na rodzinnym pikniku. Świetna muzyka, ciekawe występy, konkursy dla dzieci i dorosłych, przejażdżki konne, karuzele i zabawa - to wszystko zostało przygotowane dla dużych, mniejszych i najmniejszych. Były więc "potyczki rodzinne" oraz inne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, występ iluzjonisty, pokazy capoeiry - sztuki walki wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej oraz kick-boxingu, była możliwość wzniesienia się wysoko ponad teren imprezy na strażackim podnośniku i wzięcia udziału w akcji gaśniczej, wystąpiły dziecięce grupy taneczne i było wiele innych atrakcji. Na koniec odbył się koncert młodej utalentowanej artystki Agnieszki Bubki w duecie z Włodzimierzem Mazoniem, a po niej wystąpiła Anna Treter z zespołem.
Podczas festynu prezentowaliśmy naszą działalność i informowali o ADHD. Pomimo przelotnego deszczu, który mógł zniechęcić wiele osób do przyjścia na festyn, nasze stoisko odwiedziła spora grupa osób, które zainteresowały się ulotkami, chciały porozmawiać ze specjalistami, czy też wesprzeć nasze działania.
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek