Konferencja prasowa "ADHD - świat to za mało!"
24 września 2008 r. w sali konferencyjna PAiIZ w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Polskiego Towarzystwa ADHD, podsumowująca drugi rok kampanii społecznej "ADHD - świat to za mało!". Gościem specjalnym wydarzenia była Natalia Lesz, laureatka tegorocznego festiwalu w Opolu i uczestniczka programu "Taniec z Gwiazdami".
Czy ośmiokrotny Mistrz Olimpijski w pływaniu Michael Phelps zawsze odnosił sukcesy? Nie! W szkole ciągle się wiercił i skakał, nauczyciele sądzili, że nic z niego nie wyrośnie. Co pomogło? Terapia i umiejętne przeprowadzenie przez trudności.
JAK WIELE INNYCH SŁAW, MICHAEL PHELPS MIAŁ ADHD!
Musimy się uczyć czym jest ADHD, by pomóc dzieciom wykorzystać energię ADHD we właściwym kierunku!
Podczas konferencji o kampanii "ADHD - świat to za mało!" mówiła Ilona Lelito, prezes Polskiego Towarzystwa ADHD oraz nasz gość - Natalia Lesz.
W czym nadreaktywność pomaga, a kiedy trzeba potrafić ją kontrolować - opisywała Agata Majda, wiceprezes Polskiego Towarzystwa ADHD, zaś dlaczego w Polsce tak niewiele osób z ADHD może rozwinąć skrzydła jak Michael Phelps; dlaczego tylko 20% dzieci objętych jest leczeniem, na czym polega kompleksowa terapia ADHD - wyjaśniała Beata Chrzanowska, psycholog.
Na koniec przekazaliśmy zaproszenie na koncert integracyjny dzieci z ADHD 4 października br., na którym m.in. wystąpią DODA i Natalia Lesz.
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek