Szkolenie nauczycieli w XIV Dzielnicy Miasta Krakowa
10 marca 2007 r. Polskie Towarzystwo ADHD przeprowadziło szkolenie dla nauczycieli z placówek położonych w XIV Dzielnicy Miasta Krakowa. Jego tematyką była praca z dzieckiem nadpobudliwym w jego naturalnym środowisku.

Szkolenie odbyło się w Klubie 303, położonym w krakowskich Czyżynach, tuż obok dawnego pasa startowego przedwojennego lotniska. Uczestnicy z różnych placówek - przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów oraz domów kultury w czasie 10-godzinnego kursu dowiedzieli się, co to nadpobudliwość psychoruchowa, poznali podstawy pracy z dzieckiem z ADHD, zarówno w klasie szkolnej i w indywidualnie.
Szkolenie zorganizowały wspólnie Polskie Towarzystwo ADHD i Dzielnica XIV Czyżyny. Nie jest to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Towarzystwa i Dzielnicy i - jak deklarują jej władze - z pewnością nie ostatnie. Cieszymy się, iż już druga z krakowskich dzielnic tak chętnie i ze zrozumieniem włącza się w aktywną pomoc dzieciom z ADHD. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Przewodniczącemu Rady i Zarządu Dzielnicy XIV Jerzemu Woźniakiewiczowi oraz Członkowi Zarządu Reginie Zadęckiej za zaangażowanie i wspólną pracę.
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek