Festyn w Szkole Podstawowej nr 10 w Olkuszu
W piątek 25 maja 2007 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Olkuszu odbył się festyn, na który zostało zaproszone Polskie Towarzystwo ADHD. Ponieważ prężnie już działający, chociaż młody, olkuski oddział Polskiego Towarzystwa ADHD współpracuje z SP nr 10, ciesząc się wsparciem jej Dyrekcji, nie mogło więc nas zabraknąć podczas święta tej placówki.
Podczas festynu rozdawaliśmy ulotki, organizowali zabawy dla dzieci, konkursy z słodkimi nagrodami, malowali buźki oraz fantazyjne tatuaże na rękach, nogach, plecach. Oprócz tego były występy dzieci ze szkoły i przedszkola, zawody sportowe, strzelanie z łuku oraz możliwość przejechania się wozami policyjnymi.
Kolejka do naszego stoiska była imponująca, dzieciaki nie mogły doczekać się na swoją kolej i jeszcze po zakończeniu imprezy biegały za nami, prosząc o domalowanie kolejnych tatuaży.
Społeczny odbiór naszej aktywności w Olkuszu spotyka się ze zrozumieniem zarówno środowiska lokalnego, jak i władz miasta. Cieszymy się, że na tym terenie istnieje podatny grunt dla polepszania życia dzieci z ADHD oraz przychylność dla naszych działań.
Chcemy oczywiście podziękować Dyrekcji Szkoły i Pani Barbarze Piekarz oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za zaproszenie oraz stałe wsparcie - przypomnę, że Szkoła udzieliła pomieszczeń na punkt konsultacyjny Polskiego Towarzystwa ADHD.
Dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą współpracę.
Agata Majda
Wiceprezes Polskiego Towarzystwa ADHD
Prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa ADHD w Olkuszu
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek