Polskie Towarzystwo ADHD poleca książkę napisaną przez nauczycieli - praktyków!
Polskie Towarzystwo ADHD wydało książkę "Okiełznać chaos. ADHD w szkole. Poradnik dla nauczycieli i rodziców. Część II - gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna okiem nauczyciela". Jej adresatami są nauczyciele i rodzice nadpobudliwych nastolatków. Jest kontynuacją cyklu, będącego pionierskim przedsięwzięciem, mającym na celu ukazanie sposobów radzenia sobie z ADHD, które wypracowali i skutecznie stosują nauczyciele - praktycy. Koncentruje się na codziennej pracy z nadpobudliwymi nastolatkami zarówno w szkole, jak i w domu, dając praktyczne porady, wskazówki, rozwiązania problemów.
Polskie Towarzystwo ADHD poleca książkę "Okiełznać chaos. ADHD w szkole. Poradnik dla nauczycieli i rodziców. Część II - gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna okiem nauczyciela" - adresowana do nauczycieli i rodziców nadpobudliwych nastolatków, napisaną przez Stanisława Bobulę - psychologa, na co dzień pracującego z młodzieżą gimnazjalną. W książce są przydatne narzędzia - informacje, wskazówki, rozwiązania, pomagające w codziennej pracy i życiu z nastolatkami z ADHD.
Niniejsza książka jest kontynuacją pozycji, która omawiała problemy, z jakimi mogą spotkać się nauczyciele oraz rodzice dzieci nadpobudliwych w przedszkolu i szkole podstawowej.
"Cz. II - gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna" to jedna z pionierskich na polskim rynku pozycji, która opisuje, jakie narzędzia - sprawdzone rozwiązania - można wykorzystać w trudnym procesie edukacyjnym i wychowawczym nastolatków z ADHD. Do tej pory bowiem autorzy skupiali się głównie na dzieciach młodszych, zaś grupa wiekowa gimnazjalistów i starszej młodzieży była swoistą "białą plamą" na wydawniczym rynku.
Tak jak w pierwszej publikacji z cyklu, przedstawiono rozwiązania praktyczne i przynoszące efekty - tzn. takie, które funkcjonują i sprawdzają się w rzeczywiście działających placówkach. Autor jest czynnym psychologiem szkolnym w gimnazjum, a proponowane przez niego rozwiązania pomagają w codziennej pracy z nadpobudliwymi nastolatkami.
Zachęcając do wnikliwej lektury, wyrażamy nadzieję, że ułatwi ona pracę z młodzieżą obarczoną ADHD zarówno w szkole, jak i w środowisku domowym. Chcielibyśmy również, żeby pomogła w efektywnej współpracy nauczycieli i rodziców dzieci nadpobudliwych. Z pewnością rady tu zawarte mogą usprawnić prowadzenie zajęć nauczycielowi, nawet jeśli w klasie nie ma dziecka nadpobudliwego.

- kup teraz -
Copyright © Polskie Towarzystwo ADHD
Projekt i wykonanie :: Piotr Kociołek